Ludzie od setek lat starali sobie poradzić z utratą uzębienia. Badania archeologiczne pokazują, iż w zależności od poziomu zaawansowania danej kultury, do wypełniania ubytków używano kości zwierzęcych, muszli, pereł, a także formowanych elementów metalowych. Jeszcze w XVIII wieku praktykowano odpłatne przeszczepienie zęba od żywego dawcy.
Nowoczesna implantologia narodziła się dopiero w drugiej połowie XX wieku – szwedzki naukowiec Branemark badając proces zrastania się kości, zorientował się, iż te tworzą trwałe zrosty z elementami wykonanymi z tytanu. Proces ten nosi nazwę osseointegracji, jego odkrycie stanowiło impuls dla rozwoju współczesnej implantologii.
Dziś dzięki postępowi medycyny możemy w ramach leczenia implantologicznego i protetycznego odtworzyć zęby utracone w wyniku procesów naturalnych, choroby, czy też wypadku. W zależności od przypadku leczenie zmierza do poprawy jakości życia pacjenta i/lub efektu estetycznego.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszym videoblogu:
Nasza oferta obejmuje:
Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami jednej z naszych łódzkich placówek.