Mezoterapia igłowa

Pod tą dość szorstką i nieprzyjemną nazwą kryje się zabieg o niezwykle wysokiej skuteczności. Sprowadza się on do wstrzyknięcia pod skórę odpowiednio dobranej pod względem składu i ilości dawki substancji o szeroko pojętym działaniu regeneracyjnym. Sama zasada postępowania jest dobrze znana w medycynie – mezoterapię wymyślił francuski lekarz Michel Pistor. Początkowo stosowana do leczenia chorób neurologicznych, czy też żylaków, w latach 70-tych została zauważona przez grono specjalistów od medycyny estetycznej.
Mezoterpia igłowa w medycynie estetycznej
Zgodnie z nazwą lekarz wykonujący iniekcję, stosuje igłę lub też specjalny pistolet – idealny, gdy w rolę wchodzi ostrzyknięcie większej powierzchni. Igła zagłębia się jedynie do poziomu tkanki tłuszczowej, tym samym odczucia ze strony pacjenta można określić co najwyżej jako dyskomfort. Oczywiście osoby o niższym progu bólu, lub też wyjątkowo emocjonalnie podchodzące do terapii mogą zostać dodatkowo znieczulone odpowiednim kremem.
Skóra jako naturalna bariera organizmu, dzielnie broni dostępu do jego wnętrza. W rezultacie wiele zabiegów kosmetycznych, celem których jest wcieranie różnego rodzaju substancji w skórę nie daje pożądanego lub też intensywnego efektu.
W trakcie mezoterapii koktajle witaminowe, czy też kwas hialuronowy w czystej postaci wprowadzane są pod skórę. Tam ich działanie odmładzające i regenerujące jest szybsze, precyzyjne i dogłębne.
Efekty mezoterapii
Mezoterapia igłowa uznawana jest za jeden z najszybszych sposobów na:
- usunięcie delikatnych zmarszczek
- rewitalizację i odmłodzenie skóry
- wymodelowanie i spłycenie głębszych zmarszczek.
Mezoterapia igłowa może być również stosowana:
- do zmniejszenia ilości cellulitu
- w terapii ujędrniającej brzucha, pośladków i ud
- w leczeniu problemów z łysieniem.
Częstotliwość zabiegów
Nawet jednorazowy kontakt z mezoterapią igłową wpływa pozytywnie na stan skóry. Jednak osiągnięcie trwałych, szybkich i spektakularnych efektów wymaga regularnych wizyt. Dokładny plan kuracji dostosowuje się do konkretnego przypadku, jednak zwykle w pierwszych dwóch miesiącach ostrzyknięcia wykonuje się co ok. 14 dni. Później częstotliwość stosowania mezoterapii igłowej spada do 1 zabiegu/2-3 miesiące.
Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej
- skóra naczynkowa
- nieregulowana cukrzyca
- alergia
- ciąża i okres karmienia piersią
- stany zapalne skóry
- choroby nowotworowe
W przychodni ZGRYZ w Łodzi, zajmujemy się zarówno kompleksowym leczeniem dolegliwości stomatologicznych jak i też medycyną estetyczną. Wysoki standard higieniczny naszych gabinetów, a także wykwalifikowana kadra lekarzy to z pewnością niepodważalne atuty.