Pacjenci z niepełnosprawnością orzeczoną na stałe, bądź czasowo maja prawo – w zakresie ustalonym ustawowo do leczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym .Aby takie leczenie wdrożyć musi występowac niemożność prowadzenia leczenia w sposób standardowy.
Duża grupa pacjentów z niepełnosprawnością orzeczoną od urodzenia i na stałe może i powinna być leczona tylko w taki sposób, pewna grupa pacjentów, z orzeczona niepełnosprawnością czasową tylko w pewnych okresach swojego życia np. w okresie nasilenia choroby wymaga takiej opieki. Kiedy sytuacja ogólna pacjenta się normuje, może on wrócić do swojego stomatologa ,który sprawuje nad nim stałą opiekę.
W niektórych przypadkach tylko interwencja chirurgiczna wymaga uśpienia pacjenta, a leczenie zachowawcze prowadzone jest w sposób typowy.
Każdy pacjent jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego w trosce o naszych stałych pacjentów i o tych przyszłych zawsze podejmujemy decyzję indywidualnie.
Do kwalifikacji do zabiegów potrzebujemy następujących dokumentów:
orzeczenia o stopniu niepełnosprawności-stopień znaczny i umiarkowany,
badań laboratoryjnych: pełna morfologia,elektrolity, koagulogram
w niektórych przypadkach zleconej przez nas diagnostyki rtg i zaświadczenia o braku p/wskazań do leczenia ambulatoryjnego w znieczuleniu ogólnym, innych badań zlecanych indywidualnie,
informacji o przebytych i aktualnych chorobach,
informacji o wszystkich przyjmowanych lekach,
w przypadku zmiany statusu prawnego pacjenta (opiekun prawny,ubezwłasnowolnienie) dokumenty sądowe lub notarialne.