Niektórzy Pacjenci kwalifikują się do zabiegów w znieczuleniu ogólnym. Znieczulenie może wykonywać i prowadzić jedynie anestezjolog (specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii). To właśnie anestezjolog kwalifikuje pacjenta, wybiera leki i przeprowadza chorego przez okres od podania narkozy do wybudzenia, jak i też monitoruje jego stan zaraz po zabiegu.
W naszym gabinecie znieczulenia prowadzi specjalista anestozjolog dr Rafał Sobański na co dzień pracujący w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM w Łodzi.
Chcąc zapewnić bezpieczeństwo podczas wykonywanego znieczulenia grupa specjalistów prowadzących zabieg w klinice ZGRYZ wykorzystuje nowoczesne urządzenia monitorujące pracę serca, ciśnienie krwi, tętno, stopień natlenowania krwi, a także stężenie tlenu i dwutlenku węgla w gazach oddechowych.
Leczeniu zębów pod narkozą poświęciliśmy jeden z odcinków TV ZGRYZ
O co pyta anestezjolog?
Na podstawie szczegółowo zebranego wywiadu, anestezjolog kwalifikuje pacjenta do zabiegu lub może zlecić wykonanie dodatkowych badań albo konsultacji. Do zabiegów stomatologicznych stosowane jest znieczulenie ogólne – narkoza, a w przypadkach kiedy konieczna jest współpraca pacjenta z lekarzem stomatologiem stosuje się sedację, którą uzyskuje się poprzez podanie dożylne leków, wprowadzających pacjenta w stan ograniczonej świadomości.
Istotne! 6 godzin przed zabiegiem nie wolno spożywać pokarmów stałych. 4 godziny przed zabiegiem nie wolno spożywać płynów.
Kto może/powinien skorzystać z leczenia zębów pod narkozą?
Jeśli po analizie powyższego artykułu chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami jednej z naszych łódzkich placówek.